Uzmanlık Sözleşmesi - Uzman Cevabı - Uzman bul, görüşleri incele, soru sor.

UZMANLAR VE KULLANICILAR BİRARADA!

Uzman Cevabı, çeşitli meslek gruplarından uzmanlara soru sormak veya danışmanlık almak isteyen kişilerle uzmanları bir araya getiren bir soru cevap platformudur. Uzman Cevabı sayesinde kullanıcılar hizmet almak için randevuya ihtiyaç duymadan ulaşım ve zaman problemi yaşamadan ihtiyacı olan meslek grubundan uzmanlara kolay ve uygun fiyatla ulaşabilir.
Diğer yandan uzmanlar ise dilediği yerden dilediği zaman çalışarak ek gelir elde eder.
Kategoriler Uzman Bul

Uzmanlık Sözleşmesi

Uzman Sözleşmesi

Uzman Cevabı platformuna uzman olarak kayıt olduğunuzda bu uzman şartlarına uygun davranacağınızı kabul etmiş olursunuz. Bu şartlar Uzman Cevabı platformunun uzmanlarıyla ilgili ayrıntıları ele alır ve hizmetlerimizin kullanımını kapsayan kullanım şartlarımızı referans alır.

Ödemelerinizi başka bir kurumdan veya kişiden alsanız dahi bu sözleşmeyi "www.uzmancevabi.com" ile hizmet veren, Türkiye'nin İstanbul şehrinde 5951035565 vergi no'lu kuruluş ile yapmaktasınız.

Uzman olarak platformumuzda hizmet veren uzmanlar aşağıdaki maddeleri kabul etmiş olur;

1-Uzman Yükümlülükleri

1.1 Uzman olarak uzmancevabı.com üzerinden kullanıcıların sorularına cevap vermekle yükümlüsünüz. Danışanlara sunduğunuz danışmanlık hizmetinden, blog yazılarınızdan, yayınladığınız yazılı, sesli ve görsel tüm içeriklerden sorumlusunuz.

 

1.2 Oluşturduğunuz uzman hesabında doğru bilgileri kullandığınızı ve kullanıcıları aldatıcı hiçbir paylaşımda bulunmayacağınızı taahhüt edersiniz.

 

1.3 Kendi alanınızda uzmanlığınızı kanıtlamak için sunduğunuz ve gerekli niteliklere sahip olduğunuzu gösteren yetenek, tecrübe, bilgi, belge, sertifika, lisans veya diplomanızın doğruluğunu temin edersiniz.

 

1.4 Sağladığınız bilgi ve içeriklerde herhangi bir uygunsuz, saldırgan, ırkçı, nefret dolu, cinsiyetçi, pornografik, yanlış, yanıltıcı, hatalı, ihlal edici, hakaret veya iftira niteliği taşıyan eylemlerde bulunmayacağınızı, üçüncü tarafların fikri mülkiyet haklarını ihlal etmeyeceğinizi ve kötüye kullanmayacağınızı taahhüt edersiniz.

 

1.5 Platformumuzdaki kullanıcılara herhangi bir kanaldan istenmeyen veya izinsiz reklam, promosyon materyali, önemsiz posta, spam veya ticari veya başka türlü istekler göndermeyeceğinizi kabul edersiniz.

 

1.6 Hizmetleri kullanıcıların sorularına cevap vermek ve sorunlarına çözüm üretmek, dışında kullanmayacağınızı ve bunları yaparken sunduğunuz içeriklerin telif ödemesi, üçüncü taraflardan lisans almamızı gerektirmeyeceğini kabul edersiniz.

 

1.7 Başka bir kişiyi temsil etme, başka bir kişinin hesabına izinsiz erişimde bulunma, diğer uzmanlara müdahale etme veya başka şekilde hizmetlerimizi sınırlandırmayacağınızı, engellemeyeceğinizi, sabote etmeyeceğinizi, kötüye kullanmayacağınızı taahhüt edersiniz.

 

 

2- Uzmancevabi.com’a Lisans

2.1 Uzman Cevabı platformu üzerinden sunduğunuz içerikleri pazarlama, paylaşma, kullanma ve bu amaçlar için doğrudan veya üçüncü taraflar aracılığıyla lisanslandırma hakkı vermiş olursunuz. Buna erişilebilirlik sunmak amacıyla çeviri veya değiştirme hakkı dahildir.

 Aksi yönde anlaşma sağlanmadığı sürece paylaşılan içeriğinizin tamamını veya bir kısmını dilediğiniz zaman hizmetlerden çıkarma hakkına sahipsiniz.

 

2.2 Hizmetler'i teslim etme, pazarlama, tanıtma, sergileme veya işletme ve kalite kontrol amaçlarıyla Gönderilen İçeriğinizin tümünü veya herhangi bir bölümünü kaydedebiliriz. Uzmancevabi.com'a adınızı, resminizi, görüntünüzü veya sesinizi; Hizmetler, Gönderilen İçeriğiniz veya Uzmancevabi.com içeriğini sunma, teslim etme, pazarlama, tanıtma, sergileme ve satma işlemleriyle bağlantılı olarak kullanma izni vermekte ve tüm gizlilik, tanıtım hakları veya bunlarla bağlantılı benzer nitelikteki diğer haklardan, geçerli yasa kapsamında izin verilen ölçüde feragat etmektesiniz.

 

3. Güvenlik

3.1 Güvenlik Politikaları

Aşağıdaki durumlar dahil olmak üzere önceden bildirmeksizin, herhangi bir nedenle ve herhangi bir zaman, cevapları kaldırma, ödemeleri askıya alma ve/veya uzmanları engelleme hakkını saklı tutarız:

Bir uzman veya cevap, politikalarımıza veya yasal şartlarımıza (Kullanım Şartları dahil) uymadığında;

Bir cevap, kalite standartlarımızın altında kaldığında veya kullanıcı üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunda;

Bir uzman, Uzmancevabi.com'da hoş olmayan bir davranış gösterdiğinde veya Uzmancevabi.com'un halkın gözündeki itibarını zedelediğinde, Uzmancevabi.com'a saygısızlık gösterdiğinde, Uzmancevabi.com'u bir skandal içerisine sürüklediğinde veya Uzmancevabi.com ile alay ettiğinde;

Bir uzmanın, Uzmancevabi.com'nin politikalarını ihlal eden bir pazarlamacı veya iş ortağının sunduğu hizmetler ile ilgisi olduğunda veya

Uzmancevabi.com'un tamamen kendi takdirine bağlı olarak karar verdiği şekilde.

3.2 Diğer Kullanıcılarla İlişki

Uzmanların kullanıcılarla sözleşmeye dayalı doğrudan bir ilişkisi yoktur; bu nedenle kullanıcılar hakkında alacağınız tek bilgi, size Hizmetler aracılığıyla sunulan bilgiler olacaktır. Edindiğiniz bilgileri, Uzmancevabi.com platformunda bu kurslarınıza hizmetlerinizi sunmaktan başka bir amaçla kullanmayacağınızı ve Uzmancevabi.com platformu dışında ek kişisel bilgi talep etmeyeceğinizi veya kullanıcıların kişisel bilgilerini saklamayacağınızı kabul etmiş olursunuz. Kullanıcıların kişisel verilerini kullanımınızdan kaynaklanan iddialara karşı Uzmancevabi.com'a tazmin mükellefiyetinde bulunursunuz.

 

4. Fiyatlandırma

4.1 Fiyat Belirleme

Uzmanlar kendi fiyat tarifelerini kendi belirler. Uzmanlar, soru aldıkları kategoride soru içeriği fark etmeksizin tek bir fiyat belirlemelidir. Belirlenen fiyatlar haksız rekabete yol açmamalıdır. Uzmancevabı.com haksız rekabet ya da yanlış fiyatlandırma tespit ettiği zaman fiyata müdahale hakkını saklını tutar. Uzmancevabı.com sorular için taban fiyatı belirleme hakkına sahiptir. Uzmanlar verdikleri cevaplar için dilerlerse ücret almayabilirler ancak bu durumda uzmancevabı.com uzmana hiçbir ödeme yapmaz.

4.2 İşlem Vergileri

Bir kullanıcı, Uzmancevabi.com'un geçerli yasalar doğrultusunda ulusal, eyalet ile ilgili veya yerel satış veya kullanım vergisi, katma değer vergisi (KDV) ya da benzer işlem vergileri ("İşlem Vergileri") ödemesini gerektiren bir ülkede bir ürün veya hizmet alırsa, bu satışlar için bu İşlem Vergilerini toplar ve yetkili vergi makamlarına iletiriz. Bu tür vergilerin ödenmesi gerektiğini tespit ettiğimiz durumlarda kendi takdirimize bağlı olarak satış fiyatını artırabiliriz. Mobil uygulamalar üzerinden yapılan satın alma işlemlerinde uygun İşlem Vergileri, mobil platform (Apple App Store veya Google Play gibi) tarafından toplanır.

 

4.3 Promosyon Programları

Uzmancevabi.com, Promosyon Politikamızda detaylıca açıklandığı şekilde katılmayı tercih edebileceğiniz bazı isteğe bağlı pazarlama programları (Promosyon Programları) sunar. Bu programlar, kurslarınız için optimum fiyat noktasını bularak ve kurslarınızı farklı pazarlama kanalları aracılığıyla tanıtarak gelir potansiyelinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

 

Bu programlara katılmak için ön ödeme yapmanız gerekmez ve katılım durumunuzu dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ancak yapacağınız değişiklikler halihazırda etkin kampanyalara uygulanmaz.

 

5. Ödemeler

5.1 Gelir Payı

Bir kullanıcı sizden cevap satın aldığında, satışın brüt tutarını, Uzmancevabi.com tarafından kullanıcıdan alınan asıl tutar ("Brüt Tutar") olarak hesaplarız. Satışın net tutarını ("Net Tutar") hesaplamak için tüm İşlem Vergilerini, mobil servis sağlayıcısı ile ödemesi gerçekleştirilen satışlara uygulanan tüm mobil platform ücretlerini, mobil olmayan servis sağlayıcıları ile ödemesi gerçekleştirilen satışlardan yapılan tüm satışlar için %10 oranında yönetim ve hizmet bedelini ve Promosyon Programlarımızla bağlantılı olarak üçüncü taraflara yapılan tüm ödemeleri bu tutardan düşeriz.

 

5.2 Ödemelerin Alınması

Ödemeleriniz kullanıcı profilinde belirttiğiniz banka hesabına her ay sonunu takip eden ay başında yatırılır. 

Kullanıcıların aldığı cevabın yeterli olmadığı tespit edilirse uzmana o cevap için herhangi bir ücret ödenmez. Verdiğiniz cevapların ücretlerinin hesabınıza aktarılması için kullanıcının aldığı cevaba onay vermesi gerekmektedir.

 

6. Hesabınızın Silinmesi

Uzman hesabınızı nasıl sileceğiniz ile ilgili talimatlar burada mevcuttur. Hesabınızı silmeden önce tarafınıza yapılması gereken kalan planlı ödemeleri gerçekleştirmek için ticari olarak makul çalışmalar yürütürüz. Sizden daha önce danışmanlık hizmeti alan kullanıcılar varsa hesabınız silindikten sonra bu kullanıcılar adınıza ve Gönderilen İçeriğe erişmeye devam edeceğini kabul etmiş olursunuz. Hesabınızı silerken yardıma ihtiyacınız olursa veya bir sorunla karşılaşırsanız Destek Merkezimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

7. Çeşitli Hukuki Şartlar

7.1 Bu Şartların Güncellenmesi

Zaman zaman, uygulamalarımızı netleştirmek veya yeni ya da farklı uygulamaları yansıtmak için (örneğin yeni özellikler eklediğimizde) bu Şartları güncelleyebiliriz ve Uzmancevabi.com, kendi takdir yetkisine bağlı olarak dilediği zaman bu Şartları değiştirme ve/veya bu Şartlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Önemli bir değişiklik yapmamız halinde hesabınızda belirtilen e-posta adresine e-posta bildirimi göndermek ya da Hizmetlerimiz aracılığıyla bir bildirim yayımlamak gibi belirgin bir yöntemle size bildirimde bulunuruz. Değişiklikler, aksi belirtilmediği sürece yayımlandıkları gün yürürlüğe girer.

 

Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Revize edilen tüm Şartlar önceki tüm Şartların yerini alacaktır.

 

7.2 Aramızdaki İlişki

Siz ve biz, aramızda hiçbir ortak girişim, iş ortaklığı, istihdam, yüklenici veya temsilcilik ilişkisi bulunmadığını kabul ederiz.

 

7.3 Geçerlilik Süresi

Şu bölümler, bu Şartların geçerliliğinin sona ermesinden veya feshedilmesinden sonra da geçerliliğini sürdürür: Bölüm 2 (Uzmancevabi.com'a Lisans), 3.2. (Diğer Kullanıcılarla İlişki), 5.2 (Ödemelerin Alınması), 6 (Hesabınızın Silinmesi) ve 7 (Çeşitli Hukuki Şartlar).

 

8. Bizimle İletişime Geçme

Bizimle iletişime geçmenin en iyi yolu Destek Ekibimiz ile iletişim kurmaktır. Hizmetlerimiz ile ilgili soru, endişe ve geri bildirimlerinizi destek@uzmancevabi.com mail adresimizden lütfen bize iletin.

Yüzlerce Kategoride Alanında Uzman Kişilerle Kolayca Sohbet Edin.
Hemen Uzman Bulun!